Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Avrupa Konseyi Uzmanlar Heyeti II.Ziyareti

Avrupa Konseyi (AK) Ulusal Kültür Politikalarının Gözden Geçirilmesi Programı kapsamında ilimize gelen Avrupa Konseyi Kültür Yönlendirme Komitesi (CDCULT) Genel Direktörü Robert Palmer ve Bağımsız Uzmanlar Heyeti Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın başkanlığında Valilik B Toplantı Salonu’nda Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız  ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.

            Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Vali Kızılcık, toplantıda kültürel anlamda ilimizde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verileceğini kaydetti.

            4 bin yıllık tarihi geçmişi bulunan ilimizde kültürel alanda yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verileceğini belirten Vali Kızılcık, “Avrupa Konseyi Heyeti ülkemizdeki kültürel değerlerin korunması hakkında kaydedilen aşamayı bizlerle birlikte görmek için şehrimize geldiler. Bizde kendilerine ‘Trabzon’umuza hoş geldiniz’ diyoruz. Gerçekleştirilen çalışmaları kendileri ile paylaşacağız. Bu konuda başta Valiliğimiz olmak üzere belediyemiz, üniversitemiz ve sivil toplum kuruluşları ile diğer ilgili kurumlarımızın yapmış olduğu çalışmaları kendileri ile paylaşacağız” dedi.

            CDCULT Genel Direktörü Palmer ise, Trabzon’da sıcak bir şekilde karşılandıklarını ifade ederek, “Bizi sıcak bir şekilde karşılayan Sayın Valimize ve diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmalar hakkında bizi bilgi verecek arkadaşlara da şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

            Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Toplantı öncesinde Vali Kızılcık tarafından misafirlere Cephanelik Restorantta bir yemek verildi.

  • a
  • a
  • a
  • a
  • a
  • a