Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Renk Renk Türkiye

Ankara 3. iller Kültür ve Turizm fuarına katılan Trabzon valiliği il kültür ve turizm müdürlüğü stantını trabzon milletvekili devlet eski bakanı sn. Faruk Nafız ÖZAK ve Ankara valisi sn. Alaattin YÜKSEL ziyaret etmişlerdir. Trabzon il genel meclisi plan bütçe komisyonu başkanı uğur AYDIN ve Kültür Turizm komisyonu başkanı halim KAYA’da kendilerini karşılayarak stantımızda ağırladılar.

Fuar, illerimizi ve ilçelerimizi, başkent Ankara’da toplayarak, ülkemizin doğal, kültürel, tarihsel, ekonomik, ticari, sosyal ve turizm potansiyelini bir arada tanımak, tanıtmak ve paylaşmaya olanak sağlayacak.  T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Vilayetler Hizmet Birliği Başkanlığı, TÜRSAB ve Forum Fuarcılık ortaklığında Anfa-Altınpark Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan İller Kültür ve Turizm Fuarı, Türkiye’nin barındırdığı kültürleri bir araya getirecek. Ankara, Kocaeli, Sinop, Hakkari, Muş, Uşak, Batman, Ordu, Siirt, Kırşehir, Samsun, Sinop, Bingöl, Bolu, Trabzon, Ardahan, Sivas, Kahramanmaraş, Kayseri ve Bartın’dan gelecek valiliklerin İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin katılacağı ve 100’e yakın katılımcının yer alacağı fuar, illere özgü sanat ve el sanatı ürünlerinin, yöresel yiyeceklerinin, yöresel müzik ve halk danslarının, tarihi, kültürel, sosyal, mimari, eğitim, doğa ve turizm potansiyelinin tanıtımına ev sahipliği yapacaktır. Türkiye’nin kültür mozaiğini yansıtacak fuar Kardeş Kent İsfahan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Fuar’da Kuzey’in Uşakları halk oyunları ekibi, Samsun Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü ve Anadolu Folklor Vakfı, AFV halk dansları ekibinin gösterisi, Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü Defilesi, Bolu Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü halk dansları gösterisi, Uşak İli Kalkınma Vakfı Tanıtım Platformu yöresel halk oyunları ekibi ve yerel sanatçılar etkinliklerde bulunacaklar.

İl Özel İdareleri, belediyeler, il kültür ve turizm müdürlükleri, sivil toplum örgütleri, turizm dernek ve birlikleri, oteller, yöresel restoranlar, esnaf ve sanatkarlar, yöresel müzik ve halk dansları grupları, yöreye özgün üretim yapan firma ve kuruluşlar, el sanatı üreticilerinin katılım sağlayacağı ve Türkiye’nin kültür mozaiğini yansıtacak olan fuar 21-26 Ekim tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

  • z
  • z
  • z