Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

EYOF Spor Turizmi Panelinde Kültür Turizm Müdürü İsmail Kansız da katıldı:EYÖF TRABZONUN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRACAKTIR

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş; "EYOF, şehrimizinmarka değerini arttıracaktır." Nihat Doker; "Olimpiyatlar yapılan kentin ismiyle anılır."

 

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın Trabzon için büyük bir şans olduğunu belirterek, "EYOF şehrimizin tanıtımı için olağanüstü bir organizasyondur" dedi.

 TSYD Trabzon Şubesi tarafından 3'üncüsü düzenlenen "Oyunlardan Olimpiyatlara Trabzon ve Spor Turizmi" konulu panel TFF Haluk Ulusoy Tesisleri salonunda yapıldı.

 TSYD Şube Başkanı İhsan Öksüz'ün yönettiği panele konuşmacı olarak Şenol Güneş ile birlikte EYOF 2011 Trabzon Genel Koordinatörü Nihat Doker, Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız katıldı.

 Şenol Güneş;  4 bin yıllık tarihi olan bir kent olan Trabzon'da 4 bine yakın sporcu ve idareci ile yapılacak olan EYOF'un Trabzon için son derece önemli ve büyük bir şans olduğunu söyledi.

Şenol Güneş şöyle konuştu:

"EYOF kentimizin marka değerini arttıracaktır. Böyle bir fırsatı ilk kez yakaladık.  Bu şansı çok iyi değerlendirmeliyiz.  Çünkü spor en büyük tanıtım ve propaganda aracıdır.  Bunun içi herkes üzerine düşeni fazlasıyla yapmalıdır. Hepimize tarihi bir sorumluluk düşmektedir. Bunu da en iyi şekilde yerine getireceğiz."

 EYOF Genel Koordinatörü Nihat Doker  de, oyunlar ve bu vesileyle yapılan tesisler hakkında bilgiler vererek, "Trabzonspor gibi markanın ardından, Trabzon'un Türkiye'nin ilk olimpiyatını düzenleyen kent olma özelliğini kazanması bu markaya güç katacaktır. Çünkü, olimpiyat yapılan kentin ismiyle anılır. Trabzon spor kenti olma özelliğini bu organizasyon ile uluslararası boyuta taşıyacaktır" dedi.

 Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız'da, günümüzde spor turizmin getirisinin sürekli arttığına dikkat çekerek, "Trabzon'da 3 bin civarında turistik yatak bulunuyor. Ama artık bunlar yetmiyor. Bundan sonra da yetmeyecektir. Çünkü, bu tesislerde yapılacak büyük organizasyon için Trabzon'a gelenlerin sayısı artacaktır" dedi.

  • a
  • a
  • a
  • a