Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

45. TRABZON SANATÇILARI GELENEKSEL PLASTİK SANATLAR SERGİ KATILIM KOŞULLARI


45. TRABZON SANATÇILARI GELENEKSEL PLASTİK SANATLAR SERGİ KATILIM KOŞULLARI
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün desteğiyle Güzel Sanatlar Galerimizde, Sanatçı ve Sanatseverlerle Kültür-Sanat şehri olan Trabzon’da 1974 tarihinden beri düzenli bir şekilde yapılarak geleneksel hale getirilen ve bu yıl 45 incisi düzenlenecek olan Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisinin katılım koşulları ile ilgili şartlar aşağıda belirtilmiştir.
45. Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi Katılım Koşulları
1- Her sanatçı sergiye, daha önce herhangi bir sergide sergilenmemiş özgün bir (1 adet) eseriyle katılabilir, daha önce sergilendiği tespit edilen eser değerlendirme dışı bırakılacaktır.
2- Sergilenecek eserler 01-30 Kasım 2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Güzel Sanatlar Galerisine teslim edilecektir. Belirtilen tarihten önce ve sonra gelen eserler teslim alınmayacaktır.
3- Sergiye verilecek eserlerin çerçeve dâhil yatay kenarı 70 cm’den fazla olanlar teslim alınmayacaktır.
4- Sergi için üniversitede okuyan son sınıf (4.sınıf) öğrencileri çalışmalarını teslim edebilirler.
5- Sanatçı kısa öz geçmişi (özgeçmişteki biyografi doğruluğu sanatçıya ait olup, 100 kelimeden fazla olmaması), sanatçının fotoğrafı ile sergiye verilecek esere ait görselin çözünürlüğü yüksek (300 dpi) hazırlanarak trabzonkulturveturizmmud@hotmail.com mail adresine gönderilmesi bilgileri gönderilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
6- Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi ile ilgili tüm duyuru ve bilgilere www.trabzonkulturturizm.gov.tr web sayfasından ve facebook.com@trabzoniktm facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
7- Trabzonlu ve Trabzon’da yaşayan sanatçılar sergiye katılabilir.