Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

44. TRABZON SANATÇILARI GELENEKSEL PLASTİK SANATLAR SERGİSİ

BASIN BÜLTENİ

Sanatseverlerin ve halkımızın Kültür ve Sanat Yaşamına canlılık kazandırmak amacıyla; kültür ve sanatın her dalında etkinliklerin yoğun olarak yaşandığı ilimizde ulusal ve uluslararası düzeyde önemli kültür ve sanat insanları yetişmiştir.

İlimiz; doğasının muhteşemliğinin yanı sıra tarihten gelen kültürel zenginlik ve birikimi ile geçmişten günümüze taşıdığı kültür sanat değerlerini gelecek kuşaklara taşımak adına bugünde sorumluluğunu geliştirerek sürdürmektedir.

Türk resim sanatına önemli değerler kazandıran Trabzon da, usta sanatçıların yanı sıra genç kuşak sanatçıların da dahil olduğu Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi 1974 yılından itibaren her yıl aksatılmadan açılmaktadır.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 43 yıldır aralıksız olarak açılan Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisinin bu yıl 44 üçüncüsü vefat eden usta Trabzonlu sanatçılar Osman Akbay ve Yusuf Katipoğlu anısına düzenlenmektedir.

102 eserin sergileneceği Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi 102 sanatçının katılımıyla 21 Aralık 2018 Cuma günü saat 17:30 da açılacaktır.

Toplumumuzda beğeni kültürünün yerleşmesine katkı sağlayan bu tür sergiler süreklilik arz eden bir biçimde sanatseverlerin hizmetine sunulacaktır.

Açılışa tüm halkımız davetlidir…

Sergi 9 Ocak 2019 tarihine kadar açık kalacaktır…

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

44 TSGPS DAVETİYE-02 (1).jpg

44 SERGİ AFİŞ-01.jpg