Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Gençlerle Tarihin İzinde – Şehzade Şehirler Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni Konferansı

Gençlerle Tarihin İzinde – Şehzade Şehirler
Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni Konferansı

           Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Medeniyet ve Kültür Derneği, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilecek “Şehzade Şehirler – Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni” biyografik konferansı Trabzonlularla buluşuyor.
         Millî ve manevi değerlerimizin sahiplenilmesi, edebiyatımızın önemli bir dalı olan biyografinin gençler tarafından öğrenilmesi, özellikle gençlerimizin, ülkemiz ve dünya için önemli olan şahsiyetleri kendilerine rol model almaları hedefinden yola çıkan; “Gençlerle Tarihin İzinde Şehzade Şehirler” projesi kapsamında “Kanuni Sultan Süleyman”ın hayatı biyografik bir dille gençlerimize sunulacak.
           
Edebiyatımızın önemli bir dalı olan biyografiye dikkat çekilerek gerçekleştirilecek programda Kanuni Sultan Süleyman tüm yönleri ile Tarihçi-Yazar Talha Uğurulel’in sunumu ile Trabzonlulara anlatılacak.
             
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek program 14.00’te Lise öğrencilerine 19.00’da ise tüm halkın katılımına açık yapılacak.
          Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu şehir olan Trabzon’da başlayacak program daha sonra farklı 10 şehirde daha gerçekleştirilecek. Yapılan programlarla yaklaşık 10.000 kişiye ulaşılması hedefleniyor. 

kanuni raket (1).jpg