Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

43.Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergi Duyuru ve Katılım Şartnamesi


43.Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergi Duyuru ve Katılım Şartnamesi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün desteğiyle Güzel Sanatlar Galerimizde, Sanatçı ve Sanatseverlerle Kültür-Sanat şehri olan Trabzon’da 1974 tarihinden beri düzenli bir şekilde yapılarak geleneksel hale getirilen ve bu yıl 43 üncüsü düzenlenecek olan Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisinin katılım koşulları ile ilgili şartlar ekte belirtilmiştir.
43. Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi Katılım Koşulları
1- Her sanatçı sergiye, daha önce herhangi bir sergide sergilenmemiş özgün bir (1 adet) eseriyle katılabilir, daha önce sergilendiği tespit edilen eser değerlendirme dışı bırakılacaktır.

2- Sergilenecek eserler 01-30 Kasım 2017 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Güzel Sanatlar Galerisine teslim edilecektir. Belirtilen tarihten önce ve sonra gelen eserler teslim alınmayacaktır.
3- Sergiye verilecek eserlerin uzun kenarı çerçeve dâhil 100 cm’den fazla olanlar değerlendirme dışı bırakılacaktır.
4- Sanatçı kısa öz geçmişi (özgeçmişteki biyografi doğruluğu sanatçıya ait olup, 120 kelimeden fazla olmaması), sergiye verilecek eserin ve kendi görselinin yer aldığı CD hazırlanıp eserle birlikte teslim edilmesi, CD ile birlikte teslim edilmeyen eserler kabul edilmeyecektir.
5- Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi ile ilgili tüm duyuru ve bilgilere www.trabzonkulturturizm.gov.tr web sayfasından ve facebook.com@trabzoniktm facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
6- Trabzonlu ve Trabzon’da yaşayan sanatçılar sergiye katılabilir.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü